top of page

FAQ

Wszystko, co musisz wiedzieć

Oto lista najczęściej zadawanych pytań na temat hipnoterapii oraz samego procesu terapeutycznego.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszam do kontaktu.

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ SESJE TERAPEUTYCZNE?

Sesje Online - Polska/Świat (bez ograniczeń terytorialnych - sesje w języku polskim)
Sesje Stacjonarne - Piła (woj. wielkopolskie), Al. Piastów 3/205A

ILE SESJI POTRZEBA NA USUNIĘCIE PROBLEMU?

98% Klientów wychodzi ode mnie bez problemu już po 3 sesjach.
Także można powiedzieć, że 3 sesje wystarczą na usunięcie jednego problemu.
Nałóg palenia papierosów z reguły udaje się zlikwidować na 2 sesjach.

JAK DŁUGO TRWA JEDNA SESJA?

W tym miejscu muszę wspomnieć o bardzo indywidualnym podejściu do każdego Klienta.
Nie wyobrażam sobie pracować tak, żeby ustawiać sesje kolejnych Klientów co godzinę czy
1,5 godziny. Każda sesja nie dość, że wygląda inaczej, to nie jestem w stanie do końca przewidzieć czasu
jej trwania, z uwagi na to, że podświadomość każdego Klienta jest inna, szybkość wizualizacji
może być bardzo różna, więc tym samym szybkość wykonywania zadań na sesjach będzie się
różnić. Długość trwania sesji (szczególnie pierwszego spotkania) jest inna czasowo dla Klienta
w wieku 20, 40, 60 i 80 lat. Najmniej przewidywalna czasowo jest sesja pierwsza i na pytanie Klienta – ile będzie trwała –
odpowiadam od ok. 120 minut do 180 minut. Bardziej przewidywalne są 2 i 3 sesja i trwają z reguły od ok. 90 minut do 120 minut.
Także swój czas w kalendarzu muszę rezerwować - biorąc pod uwagę – która to sesja Klienta
i dla jego bezpieczeństwa i komfortu, a tym samym skuteczności hipnoterapii muszę założyć
30 min. buforu bezpieczeństwa czasowego – żeby Klienta nie pośpieszać, nie skracać sesji, bo
już czeka następna osoba. Klient w tym procesie jest najważniejszy.

JAKA PRZERWA MUSI BYĆ MIĘDZY SESJAMI?

Tu nie ma reguły, zakłada się, że, aby podświadomość dobrze połączyła to, co robimy na poszczególnych sesjach, przerwa między nimi nie powinna być dłuższa niż 4 tygodnie – czyli jest wskazana górna granica, której nie należy przekraczać.

Jeśli chodzi o minimalny czas między kolejnymi spotkaniami – nie jest on określony. Bardzo często Klienci, którzy wybierają spotkania w gabinecie i nie chcą korzystać z rozwiązania sesji online, a są z różnych zakątów Polski – przyjeżdżają do Piła na weekend i najczęściej rozwiązuję to tak, że dwie sesje robię z Klientem jednego dnia, z krótką przerwą miedzy sesjami, a trzecią drugiego, ale zdarzało się, że Klient miał tylko jeden dzień na całość procesu i też jest to do zrobienia, z zachowaniem standardów bezpieczeństwa i komfortu Klienta. Obsługuję Klientów z całej Polski i w swoim gabinecie gościłam już Klientów z wszystkich jej zakątków.

PO JAKIM CZASIE SĄ WIDOCZNE EFEKTY HIPNOTERAPII?

Z tym bywa różnie. Największa grupa Klientów odczuwa zmiany już po pierwszej sesji. Większość czuje się dużo lepiej, niekiedy problem znika już po pierwszym spotkaniu, są też tacy, którzy czują się gorzej oraz Ci, którzy nie czują nic. Wszystkie te odczucie są prawidłowe. Pamiętajmy, że każdy jest innych i zmaga się z innymi problemami, często traumatycznymi, więc ich usuwanie wiąże się ze zmianami w samym człowieku, w jego świecie wewnętrznym i zewnętrznym postrzeganiu. Klient musi wiedzieć, że może różnie się czuć i w razie wątpliwości może zawsze się ze mną skontaktować. Podchodząc do tematu bardzo ogólnie – każda sesja powinna przynosić zmiany, a podświadomość ma 4 tygodnie na wprowadzenie tych zmian w życie.

Każda osoba odczuwa zmiany, efekty sesji indywidualnie. Założenie jest takie, że Klient ma czuć się po terapii zdecydowanie lepiej.

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY HIPNOTERAPII?

Efekty hipnoterapii są z założenia stałe. Trzeba jednak pamiętać, że Klient po hipnoterapii żyje dalej i pewne wydarzenia w życiu Klienta mogą powodować pewne problemy, które mogą być podobne do tych, usuniętych w terapii. Dodatkowo Klient dostaje narzędzie, które może sam zastosować w swoim życiu dla likwidacji niektórych problemów. I chociaż Klienci mają taką możliwość, to i tak często przychodzą do gabinetu i poddają się sesji prowadzonej.

CZY HIPNOZA MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNA?

Może być niebezpieczna, jeżeli Klient skorzysta z usług osoby niewykwalifikowanej. Dlatego zachęcam do korzystania z gabinetu, gdzie przyjmuje Certyfikowany, zawodowy hipnoterapeuta. Terapeuta, który korzysta z wielu narzędzi terapeutycznych, bo to daje Klientowi pewność, że terapia będzie skuteczna, a on sam zaopiekowany i bezpieczny.

bottom of page